Kötü Davranışlar Karşısında Duyarsız Kalmanın Zararları Nelerdir ?

Kötü Davranışlar Karşısında Duyarsız Kalmanın Zararları Nelerdir ?

Kötü davranışlar insanlığa zarar veren , toplumun dağılmasına neden olan , etik olmayan davranışlardır .  Kötü davranışlar karşısında sessiz kalınması bu kötü davranışların daha da çoğalmasına ve meşru görülmesine yol açar . Toplumdaki insanlar kötü olan davranışları ayıplamalı ve bunları normal gibi görmemelidir . Kötü davranışlarla karşı karşıya kalan masum insanlar zarar görür .

Eğer bizler bu kötü davranışlara sessiz kalırsak aynı davranışlara bir gün bizler de maruz kalabiliriz . Yani empati duygumuzun da gelişmiş olması gerekir .

Yapılan kötü eylemler insanlara zarar verir ve insanlar arasındaki kardeşlik duygusunu zayıflatır ve insanlar birbirine olumlu bir şekilde yaklaşamaz . Normal görülen kötü davranışlar giderek yaygınlaşır , güçlü olanlar güçsüz olanların hakkını yiyebilir ve daha birçok olumsuz sonuçlar doğurabilir . Kötü davranışlar toplumun huzurunu kaçırır ve insanlar arasında güven duygusu gelişmez ve herkes birbirine güzel bir şekilde davranmaz . Kötü davranışlar insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı azaltır ve mutsuz bir toplum ortaya çıkar . Her insan kötü davranışlar karşısında dik durmalı ve bu davranışların yapılmasına izin vermemeli , herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir . Daha güzel bir dünya için , bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe güzellikler içinde , barış ve huzur içinde yaşamasını bilmeli ve diğer toplumlara da örnek bir toplum olmalıyız .0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top