Toplumun Temel İhtiyaçlarının Kurumlar Tarafından Karşılanması Neden Önemlidir ?

Toplumun Temel İhtiyaçlarının Kurumlar Tarafından Karşılanması Neden Önemlidir ?

 Kurumlar toplumun gereksinimlerden ortaya çıkmış olan örüntülerdir . Çevremizde  topluma faydalı olmak için , toplumun ilerlemesi için çalışan birçok kurum ve kuruluşlar bulunur . Çeşitli kurumlar vardır . Sağlık ile ilgili , eğitim ile ilgili  kurumlar , sivil toplum örgütleri ,  hukuk kurumları , kamu kurumları vb . gibi kurumlar yer alır . Bu kurumlar toplumun gereksinimlerini yerine getirdikleri için çok önemlidir . 

Kurumlar topluma olan hizmeti daha kaliteli ve daha iyi bir şekilde yaptığı için toplum gereksinimlerinin kurumlar tarafından karşılanması çok önemlidir .Çünkü kurumlar daha düzenli ve daha teşkilatlı çalışırlar . İnsanlar var olan kurumlar sayesinde  daha düzenli eğitim alırlar , iş alırlar . Toplumda yaşayan insanların gereksinimleri farklılık gösterir .


İşte bu kurumlar da bu farklı olan ihtiyaçların giderilmesini sağlayan önemli  yapılardır . Kurumlar insanlara daha çabuk ulaşır ve insanların ihtiyaçlarını daha kolay yerine getirir.  Çevremizde bulunan her kurumun görevi farklıdır .  Amacı topluma yararlı olabilme olan kurumlar olmasa işler daha karmakarışık olurdu ve işlerimiz bir düzen içinde halledilmezdi . Bundan dolayı toplumun temel ihtiyaçlarının kurumlar tarafından karşılanması toplum için çok değerli ve önemlidir .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top