Teknolojiyi nasıl daha doğru kullanabiliriz?

Teknolojiyi nasıl daha doğru kullanabiliriz?

 Teknoloji amacına uygun bir şekilde kullanıldığı zaman bize bir zarar vermez fakat amacı dışında kullanıldığı zaman bize çok zarar verir . Yani hem zamanımız boşa gider hem de hayattaki hedeflerimizi doğru bir şekilde yerine getirmeyiz . Günümüzde teknoloji hızla ilerlediği için faydasının yanında zararları da ortaya çıkmıştır .

Örneğin cep telefonunu iletişim aracı olarak görmeyip , sohbet aracı görüp yakınlarımızla saatlerce konuşursak bunun sonucunda hem zamanımız gitmiş olacak , hem kulağımızda ağrılar başlayacak , çok konuştuğumuz için kalbimizi yormuş olacağız , daha fazla radyasyona mahkum olacağız ve daha birçok şey .

Ya da interneti amacımız için kullanmayıp saçma sapan videolar izleyerek vaktimizi boşa harcarsak , amacımız dışında hareket edersek bunun acısını da yine biz çekeriz . Bundan dolayı teknolojiyi yeri  ve zamanında bilinçli olarak kullanmasını bilmeliyiz .


Çünkü her şeyin fazlası zarar , azı karardır . Çok fazla teknolojiye bağlı kaldığımızda çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır .  Sağlığımız tehlikeye girecektir , sosyallikten uzak kalmaya başlayacağızdır , her işin kolay olanına yönelmeye başlayacağız ve daha birçok şey …  Bundan dolayı her zaman  teknolojiyi doğru şekilde kullanmalı ve bu konuda insanları da bilinçlendirmeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top