Müze Ziyaretlerinin Ücretsiz Olmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ? Yaşadığınız yerde böyle bir etkinlik olsa katılır mısınız ?

Müze Ziyaretlerinin Ücretsiz Olmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ? Yaşadığınız yerde böyle bir etkinlik olsa katılır mısınız ?

Tarihsel değeri ve  kültürel değeri olan nesnelerin toplanarak sergilendiği yerlere müze denilir . Müzeler toplumların sanat ve bilim ürünleri ile yeraltı ve yerüstü zenginliklerini sergilemek amacı ile oluşturulmuş olan kurumlar olması bakımından önemli yerlerdir . Müzelerin ücretsiz olarak hizmet vermesi  toplum için çok faydalı olur .

Her insan müzeye giderek hem geçmişi hakkında bilgi sahibi olur , hem de geleceği aydınlanır .  Yaşadığım yerde böyle bir etkinlik olması beni çok mutlu ederdi .


Çünkü gittiğim yerdeki müzede bulunan nesneler hakkında bilgi sahibi olurdum böylece hem geçmişi öğrenmiş olurdum hem de  buradaki nesnelerin hangi aşamalardan geçerek bu hale geldiğini de araştırır ve bulurdum . Müzeler ülkelerin milli değerlerinin oluşmasına  önemli katılarda bulunan yerlerdir . Burada öğrendiğimiz bilgiler sayesinde  hem etkin katılım sağlamış oluruz , hem de kalıcı öğrenmeyi sağlamış oluruz . Çünkü gezip gördüğümüz yerler olduğu için , daha kalıcı izli öğrenme de gerçekleşmiş oluruz . Müzeler keşke her zaman ücretsiz olarak hizmet verse ve bizler de her istediğimiz zaman müzeye giderek geçmişimiz hakkında bilgi sahibi olsak ne güzel olurdu .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top