Bir ülkede yapılan keşiflerin dünyadaki insanlar için önemi hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Bir ülkede yapılan keşiflerin  dünyadaki insanlar için önemi hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Bir ülkede yapılan keşifler dünyada yaşam sürdüren tüm insanlar için çok önemlidir . Özellikle de sağlık alanında tıbbi gelişmelerin olması insanlığa birçok açıdan fayda sağlamaktadır . Yapılan bir buluş ile daha az sayıda insan ölmektedir . Verem hastası olanlar için,  kanser hastası olan için ve diğer hastalıklar için birçok ilaçlar üretilmekte ve insanlığa katkı sağlanmaktadır .

Böylece insanın yaşam süresi daha da uzamaya başlamıştır . Ya da salgın bir hastalık için geliştirilen yeni tedavi yöntemleri ile insanların hayatı kurtulmaktadır .  Sadece tıp alanında değil her alanda yapılan buluşlar insanlığa fayda sağlamaktadır . 


Örneğin cep telefonu insanlar arasında iletişimi sağlamıştır ve ayrıca günümüz dünyasında teknolojinin hızla ilerlemesi ile cep telefonlarından internete de erişim sağlanmaktadır , bilgisayardan hemen hemen tüm işlerimizi halletmeye başladık .  Zamanımız olmadığı zaman çarşıya gitmek yerine oturduğumuz yerden faturalarımız ödemeye başladık , alışveriş yapmaya başladık , sevdiklerimiz ile görüntülü konuşmaya başladık ve daha birçok faydası bulunmaktadır . Yine ev hanımları için büyük kolaylık sağlamış olan çamaşır ve bulaşık makineleri hayatımıza birçok yönden katkı sağlamış ve böylece hem zamandan hem de emekten tasarruf sağlanmış oldu . Yine ampulün icat edilmesi ile karanlık olan dünyamız aydınlanmış ve daha sayamayacağımız binlerce yeniliğin binlerce faydasını görmeye devam etmekteyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top