Bayram Günlerinde Hangi Duygular İçinde Olduğunuzu Yazınız ?

Bayram Günlerinde Hangi Duygular İçinde Olduğunuzu Yazınız ?

Hem milli bayramlar hem dini bayramlarda insanlara mutluluk verir , insanlar bayramlarda daha bir şen , daha bir mutlu ve huzurlu olur . Bayram demek kardeşlik , barış demektir . Küslüklerin son bulduğu , büyüklerin ellerinden , küçüklerin gözlerinden öpüldüğü bayramlar hiç bitmesin ister insanlar . Dini bayramlarda ev ziyaretleri yapılır , anne ve babaya gidilir , akrabalar birbirine gider ve aradaki sevgi ve kardeşlik duygusu gelişir vb . Milli bayramlar ise çocuklar için , gençler için daha bir önemlidir .

23  Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı , 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı , Zafer Bayramı gibi milli bayramlarımız da bizleri çok mutlu eder ve bu bayramlarda heyecanlı sevinçli olunur .


Çocukların içi içine sığmaz . Bir an önce okula gidip bu bayramları kutlamak , şiirleri okumak ister çocuklar . Bayramlarımız bizi biz yapan değerlerimiz ve en mutlu ve en güzel anlarımızdır . Bayramlarda sevgi ve dayanışma daha çok artar , milli duygular kabarır ve milletçe bir birimize daha çok bağlanırız ve değerlerimizi korur ve onlara sonsuza kadar sahip çıkarız . Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in bizlere hediye ettiği bayramların değerini bilmeli ve her yıl bayramlarımızı büyük coşku ile kutlamaya devam etmeli ve dünya milletlerine birlik olduğumuzu göstermeli ve örnek olmalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top