Buluşlarla Teknolojik Gelişmeler Arasındaki İlişki Nasıl Açıklanabilir?

Buluşlarla Teknolojik Gelişmeler Arasındaki İlişki Nasıl Açıklanabilir?

 İnsanlığın hiç bilmediği  gelişmeler  buluşlar sayesinde ortaya çıkmaktadır . Çünkü buluşlar  daha önceleri bir arada olmayan , fark edilmeyenleri ortaya çıkaran bilimsel ve teknolojik gelişmelerdir . Buluşlar bilimin sayesinde ortaya çıkar ve tüm insanlığa faydalı olur , evrenseldir aynı zamanda . Buluşlar teknolojinin daha gelişmesini sağlar . Çünkü teknolojinin ilk basamağı buluşlardır . Ortaya çıkarılan buluşlar teknolojik gelişmeye katkıda bulunur ve teknoloji alanında yenilikler daha da çoğalır . Yani buluşlar farklı teknolojik gelişmelerin olmasını sağlar .

 Örneğin ilk telefon daha büyük ve  bir yerden iletişim kurulmaya çalışırken daha sonraları cep telefonu modelleri artmış ve çeşitli cep telefonları ortaya çıkmıştır . Ayrıca bu telefonlar daha küçük boyutta ve her yere taşınabilir nitelikte olmuştur .

Yine elektriğin icat edilmesi de elektrikle çalışan farklı teknolojik ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır . Günümüzde kullandığımız çoğu teknolojik ürünler elektrikle çalışır . Örneğin ; televizyon , fön makineleri , çamaşır ve bulaşık makinesi ,  şarj aletleri , bilgisayar , tablet vb . birçok şey elektrikle çalışmaktadır .  Bu bakımdan buluşlar teknolojinin gelişmesini sağlayan en önemli bilimsel gelişmelerdir .  Buluşlar sayesinde teknolojik gelişme ve ilerlemelerin yolu açılır ve teknoloji ve bilimin gelişmesi daha da hızlanır ve insanlığa daha çok fayda sağlanır . Buluşlar bir neden ise ortaya çıkan teknolojik ve bilimsel gelişmeler ise bir sonuçtur denilebilir .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)