Elektriğin İcadı İle Yaşantımıza Giren Yenilikler Nelerdir ?

Elektriğin İcadı İle  Yaşantımıza Giren Yenilikler

Elektrik bulunmadan evvel insanlar mum ile , gaz lambası ile ,  ateş ile ..vb evlerini aydınlatıyor ve hava kararmadan işlerini bitirmiş oluyorlardı . Ampulü bulmak için  defalarca deney yapan ve başaracağına inanan Edison en sonunda ampulü icat etmiş ve dünyamızın daha da aydınlanmasını sağlamıştır .

Evlerimize ampul takılarak artık işlerimizi akşam da yapabilmekteyiz ,  televizyon , bilgisayar , radyo ,  elektrik süpürgesi çamaşır ve bulaşık makinesi ve daha bir çok teknolojik alet elektrik ile çalışmaktadır . Elektriğin hayatımıza girmesi işlerimizi daha da kolaylaştırmış  eskiden zor olan işler yapılmaya başlanmıştır . İnternet de elektik sayesinde çalıştığı için dünyada olan biten olaylardan haberimiz olmaya başlamış , araştırdığımız çoğu bilgilere kısa sürede ulaşma imkanı sağlamıştır bizlere . 

Teknolojik aletler elektik olmadan çalışamaz . Örneğin ; çamaşır makinesine çamaşır atmak istediğinizde elektrikler gitmişse o çamaşır makinesinin hiç bir anlamı olmaz . Bu yüzden elektrik insan hayatı için çok ekonomik ve çok avantaj sağlayan bir buluş olmuştur . Hayatımız daha da kolaylaşmış ve işlerimizi daha iyi bir şekilde çözüme kavuştururuz elektrik sayesinde.0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top