İnsanlar Nelerden ve Nasıl Tasarruf Yapabilirler ?

İnsanlar Nelerden Ve Nasıl Tasarruf  Yapabilirler?

Tasarruflu olmak her vatandaşın yapması gereken bir sorumluluktur . Tasarruf yapmadığımız zaman yerli kaynaklarımız çabuk tükenir ve boşa gider .

Hayatımızda çoğu şeyden tasarruf yapabiliriz . Örneğin; kullandığımız musluğu fazla açmak yerine az açarak daha fazla suyun boşa akmamasını sağlayabiliriz , saçlarımızı saatlerce kurutmak yerine daha az bir sürede çabucak kurutmalıyız ,  mutfakta kullandığımız deterjanı fazla kullanmak yerine daha az kullanırsak hem daha çok bulaşık yıkamış oluruz ,


hem de fazla deterjanımız  gitmemiş olur , yürüyerek gidilmesi gereken bir yere araba ile gidip boşa benzin yakılmamalıdır , saatlerce televizyon açık bırakılmamalı ve boşa elektrik harcanmamalıdır , elimizde bulunan paranın hepsini harcamak yerine ihtiyacımız olanı kadarını harcarsak daha  tutumlu davranmış oluruz ve paramız tükenmemiş olur , ekmek israfı yapmamalı , ihtiyacımız kadar olan ekmeği alarak buğday israfı da önlenmiş olur ,  kullandığımız defterin yapraklarını boş yere harcamamalı ve amacımıza göre kullanmalıyız ki böylece fazla ağaç kesilmemiş olsun ve bütün bunlar da he kendimize hem de milli ekonomimize fayda sağlasın . Bu ve bunun gibi örnekleri daha çoğaltabiliriz . Hayatımızda her zaman bilinçli ve tutumlu tüketici olmalı ve hiçbir şeyi boşa harcamamalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)


Top